• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      13.11.2023

      Jak co roku, Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do organizacji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Święto przypada w rocznicę urodzin Walta Disney'a, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły a także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. Wolontariusze przebrani za bajkowe postacie, odwiedzili oddziały przedszkolne i klasę pierwszą w Naszej szkole, by zabrać młodszych kolegów i koleżanki w świat książkowych bajek.

     • ZBIÓRKA RUSZYŁA....

      03.11.2023

      W odpowiedzi na apel SKW, pierwsi uczniowie przynieśli potrzebne artykuły dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu. Serdecznie dziękujemy: Nasi darczyńcy to: Jakub Kłeczek z oddziału „0”, Matylda Arak kl. 1, Tymon Arak kl. 2, Filip Kowalik kl. 3, Agnieszka Grochol i Lena Moskala z kl. 5.

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!

    • „SZKOŁO POMÓŻ I TY”
     • „SZKOŁO POMÓŻ I TY”

      01.11.2023

      AKCJA CHARYTATYWNA - Zakończona

      Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję charytatywną, organizowaną przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Zebrane pieniądze ze sprzedaży cegiełek na terenie naszej szkoły zasilą konto podopiecznego fundacji – Fabiana Czechowskiego i zostaną przeznaczone na jego leczenie oraz rehabilitację.

    • Ile pomysłów mieści sie w głowie
     • Ile pomysłów mieści sie w głowie

      01.11.2023

      To jeden z ośmiu tematów zajęć projektu edukacyjnego, organizowanego w klasie 4 na zajęciach z wychowawcą, pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Tym razem, nasi uczniowie udali się w podróż po kosmosie, podczas której odkrywali moc przyjaźni i współpracy, kreatywność, pomysłowość, oraz dobrą zabawę. Zasiedlili dwie planety, które nazwali Halloweenst i Ufolut.

     • Nasi uczniowie uświetnili gminny DEN

      23.10.2023

      W dniu 17 X uczniowie SP Psary wraz z koleżankami i kolegami z SP Myślachowice zagrali koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Dworku Zieleniewskich w Trzebini. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Moskała, Agnieszka Grochal, Oliwia Badura - śpiew, flet prosty; Maria Stolecka - śpiew; Arleta Pawłowska, Martyna Jędrasik - flet prosty; Judyta Kołtun - fortepian, skrzypce; Cyprian Kołtun - skrzypce, euphonium. Nasi zdolni artyści wykonali repertuar od klasyki po utwory rozrywkowe, a nawet z zastosowaniem body percussion. Publiczność była pod wrażeniem talentów młodych artystów, stąd konieczny był BIS. BRAWO WY! Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Anny Jarguz.

     • Zbiórka żywności - SCHRONISKO

      22.10.2023

      Zapraszamy wszystkich, kórym leży na sercu dobro zwierząt o pomoc w organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórce żywnosci i rzeczy, które pomogą godnie żyć opuszczonym i porzuconym milusińskim. To zbiórka dla schroniska w Bolesławiu w którą naszą spoleczność szkolna angażuje się tak rocznie od wielu lat. Prosimy o przynoszenie darów do szkoły.

     • Pasowanie w Dniu Edukacji

      22.10.2023

      13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

      Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

     • Straszna dyskoteka!

      20.10.2023

      Po suficie i po ścianie chodzą dziwne niesłychanie strachy straszne, strachy złe I okropnie straszą mnie. Tak to opis dyskoteki, która odbyła się w ubiegły czwartek. Potworni przebierańcy nawiedzili szkolny korytarz. Samorząd szkolny przygotował zabawy i konkursy związane dla uczestników dyskoteki.

     • Symulacja wyborów do Sejmu i Senatu w klasie VIII

      17.10.2023

      Młodzi głosują; to lekcja demokracji w praktyce. W czwartek na zajęciach z WOSu, uczniowie klasy 8 wzięli udział w symulacji wyborów do Sejmu i Senatu. Tak jak dorośli mogli oddać głos na startujące komitety, oraz wypełnić kartę z pytaniami do referendum. Uczniowie przygotowali urnę wyborczą, do której po oddaniugłosów, wrzucili karty wyborcze. Po głosowaniu wypełniliśmy „Protokół wyników szkolnych wyborów „Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2023”.Celem wyborów był udział w ogólnopolskim projekcie CEO - „Młodzi głosują”, a przez to upowszechnienie wśród młodych osób wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz zasadach organizacjiwyborów. Projekt „Młodzi głosują” miał wyłącznie charakter edukacyjny. Nie wspierał żadnego zkandydatów, komitetów wyborczych czy reprezentowanych przez nie partii.

     • Eko wycieczka z przygodami

      17.10.2023

      Gra terenowa, jazda konna i kiełbaski.

      Klasa 4 i 5 odwiedziły Ranczo Artemidy w Nowej Górze. Na początek dzieciaki zmierzyły się z umiejętnością czytania mapy i określania kierunków świata w grze terenowej. Po powrocie na ranczo, czekały już na nich pieczone kiełbaski, jazda konna i inne atrakcje. Dzięki dobrej pogodzie to był świetnie spędzony czas na swieżym powietrzu

    • Kubkami zakodowani
     • Kubkami zakodowani

      17.10.2023

      #CodeWeek

      Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień będą brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie oraz korzystanie z nowych technologii.

      Dzisiaj klasy młodsze kodowały przy pomocy kolorowych kubeczków.

     • Pieszo na Bożniową

      04.10.2023

      Piękna pogoda sprawiła, że zaplanowana piesza, integracyjna wycieczka klasy VI stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Przejście z Psar na Bożniową Górę w Trzebini poszło dośc szybko, po drodze napotkaliśmy stworzony w lesie BIKE PARK z olbrzymimi hopkami.

      Wizyta na koronie Balatonu ujęła nas pięknymi widokami. Później cześć czasu spędziliśmy na placu zabaw i torze OCR - Ninja Wariors. Zabawy i śmiechu było co niemiara.Wizyta w kultowym barze na uzupełnienie straconych kalorii niestety wywołała znużenie, spowolnienie ruchów i droga powrotu do domu w naszych wyobrażeniach wydłużyła się kilkunastokrotnie. Po ostrej walce z nogami po pokonaniu całodziennym 17 km wróciliśmy do naszych domciów gdzie czekały na nóżki uczestników ulubione papucie.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • brak danych
  • Librus Synergia