• Dotacja dla przedszkolnej biblioteki

      19.12.2023

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla przedszkoli, otrzymaliśmy pieniądze w kwocie 3125zł na książki dla najmłodszych. Kupiliśmy wiele ciekawych pozycji, które podobają się najmłodszym czytelnikom. Było to zauważalne, kiedy przyszli odwiedzić szkolną bibliotekę. Zarówno grupa młodsza jak i starsza oglądała nowe książki i słuchała ich fragmentów. Pierwszoklasistom również spodobały się te książeczki, nawet tworzyli ilustracje do nich. Niebawem odbędą się konkursy dla przedszkolaków, a nagrody książkowe także zakupione zostały z tego progamu.

     • Laserowe mikołajki

      15.12.2023

      13 grudnia 2023 r. klasa 5 i 6 udała sie do Laser Parku w Katowicach. Wspólne spędziliśmy czas na międzyoddziałowej integracji i planowaniu działań taktycznych. Spędzony czas w ciemnych, zadymionych korytarzach labiryntu sprawił, że każdy z uczniów musiał bacznie przygladac się otaczającej rzeczywistości i planowac każdy kolejny krok aby dac druzynie zaplanowane zwycięstwo. Zabawa w laserowym labiryncie pozwoliła sprawdzić sie kto jest zwinny jak kot i ma bardzo dobry wzrok. Całość okraszona wspólnym podróżowaniem pociągiem dała fajne wspomnienia i nowy poziom międzyklasowych relacji.

     • Mikołajki w podskokach

      15.12.2023

      13 grudnia 2023 r. klasa 8 uczestniczyła w wycieczce do Parku Trampolin – GOjump w
      Krakowie. Celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu w ramach klasowych Mikołajek,
      propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
      Po rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin
      akrobatycznych, parku linowego, pojedynków na równoważni, trampolin sportowych oraz
      basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną
      zabawą.

     • Lekcja z ZUS

      10.12.2023

      W czwartek na lekcji Wosu mieliśmy gościa, panią Barbarę Korpała, która pracuje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.Poprowadziła lekcję na temat ubezpieczeń społecznych. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca się składki. Stąd pomysł ZUSu na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, w którym nasi uczniowie biorą udział.

     • Kawiarenka Mikołajkowa

      08.12.2023

      W dniu 6 grudnia 2023 z inicjatywy Pana Roberta Mendyka i przy pomocy Samorządu Szkolnego została zorganizowana w naszej szkole "Kawiarenka Mikołajkowa". Wszyscy uczniowie otrzymali kupony na słodki poczęstunek oraz gorący napój i mogli spędzić wspólnie ze sobą czas w mikołajkowej atmosferze. Szkolna Społeczność składa sponsorowi spotkania Panu Robertowi Mendykowi najserdeczniejsze podziękowania!

     • Nocowanie w szkole

      30.11.2023

      Pożegnanie listopada nocowaniem w szkole odważnych 31 uczniów klas 4-8 przebiegło spokojnie i prawie "bez spania". Gra dektektywistyczna dla 6 wybranych drużyn międzyoddziałowych na początek pozwoliła wzmocnić więzi koleżeńskie i doskonalić współprace w grupach. Jako pierwsza drużyna, która zdemaskowała złodzieja strojów na bal karnawałowy w większości składała się z dziewcząt klasy 5.

     • Akcja "karma dla schroniska" na półmetku.

      21.11.2023

      Kolejni uczniowie, którym nie jest obojętny los zwierząt dołączają do akcji SKW – karma dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu. Nasi darczyńcy to:

      - Amelia Sosin, Ada Patoła, Szymon Woch, Marcel Leśniak, Piotr Czarnecki i Oliwier Kubala, Jan Nazimek, Szymon Trębacz z oddziału „0”

      - Magdalena Trębacz, Antosia Matlęga, Franek Ślusarczyk z klasy I, Julek Kasprzyk, Aniela Matlęga, Oliwier Badura klasa II

     • "Do hymnu"

      20.11.2023

      Serce rośnie, gdy młodzi śpiewają pieśni patriotyczne.

      W dniu 17.11.2023r. uczniowie klas 1-8 naszej szkoły wzięli udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Do hymnu". W obecności Jury konkursowego oraz lokalnych władz i gości, wykonali trzy pieśni patriotyczne - hymniczne, zgodnie z technicznymi warunkami regulaminu. Uczniowie odśpiewali bez towarzyszenia instrumentalnego oraz unisono (czyli jednogłosowo) Hymn Polski, pieśń "Święta miłości kochanej Ojczyzny" oraz 7-zwrotkową pieśń "Boże, coś Polskę". Przesłuchanie konkursowe odbyło się w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach.

     • Wieczornica patriotyczna

      19.11.2023

      W poniedziałek 13 listopada odbyła się wieczornica patriotyczna z udziałem mieszkańców sołectwa oraz przybyłych przedstawicieli władz. Występujący uczniowie przygotowani przez panią Agnieszkę Kołtun przedstawili Pantomimę o rozbiorze Polski oraz przedstawienie Sąd nad Polską. Po przedstawieniu odbyło się śpiewanie patriotyczne z muzyką na żywo (pianino, gitara, flet, skrzypce i trąbka). Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne śpiewanie.

     • Wycieczka do Oświęcimia

      09.11.2023

      W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie klasy ósmej odbyli wycieczkę edukacyjną do
      Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau.

      Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu
      i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych
      narodowościach. Wyjazd ten był uzupełnieniem informacji przekazywanych obecnie na
      zajęciach historii w szkole.
      W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o obozowych warunkach życia więźniów,
      również dzieci, liczbie ofiar, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.
      Ważnym miejscem, które zobaczyliśmy była ściana straceń, gdzie wykonywane były wyroki
      na więźniach.
      Uczestnicy poznali historię ojca Maksymiliana Kolbego i Gajowniczka, który został skazany
      na śmierć głodową z dziewięcioma innymi więźniami.
      Drugim etapem wycieczki był obóz w Brzezince, który powstał na terenie wysiedlonej
      wioski

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • brak danych
  • Librus Synergia